Поделиться

NIMBUS BSI+ AYIKLAMA MAKİNESİ, ANTEP FISTIĞI KUSURLARININ TESPİTİNDE RAKİP TANIMIYOR

TOMRA’nın gelişmiş kuruyemiş ve kuru meyve ayıklama makinesi Nimbus BSI+, kuruyemiş işleme sürecinde kaliteli antepfıstığının tespit edilmesi ve ayrılması için etkili bir çözüm oluyor. Gelişmiş kuruyemiş ayıklama ve işleme yetenekleri ile Nimbus BSI+ , antepfıstığı üreticileri için işleme sürecini kolaylaştırıyor, verimliliklerini en üst düzeye çıkarıyor ve ürün kalitesini artırıyor.

15 мая 2019

Nimbus BSI+: kusur ve yabancı madde tespitinde mükemmel sonuçlar

Nimbus BSI+'ın antepfıstığı üreticileri için pek çok avantaj sağlamasının farklı nedenleri bulunuyor. TOMRA’nın geliştirdiği teknoloji, piyasadaki diğer teknolojilere kıyasla belirli bir dalga boyu bölgesinde sınırlı kalmıyor. TOMRA teknolojisi, iyi ürünler ve tespiti zor fıstık kusurları arasındaki en yüksek kontrastı sağlayan dalga boyu bölgesinin avantajlarını sunuyor.

Nimbus BSI+, renk, görsel hatalar ve biyolojik yapı farklılıkları tanımlayarak olası dış kusurların kapsamlı bir taramasını sağlıyor. Sonuç olarak, hem kabuklu hem de iç çekirdek halinde olan antepfıstığı ayıklamalarında görülen böcek yeniği, zardaki renk bozuklukları, fıstıkla aynı renk saplar, buruşuk, çürük, küf, kör fıstık, alerjenler ve çapraz kirlenme gibi en zorlu kusurları, kolayca tespit edip antepfıstığının geri kalanından ayrılabiliyor.

Ayrıca TOMRA’nın gelişmiş algılama sistemi, kusurları yüksek başarıyla ayıklarken atık içerisine giden iyi ürünleri minimum seviyede tutuyor, aynı zamanda ters seçim imkanı da sunuyor. Bu da toplam verimin artmasına neden oluyor.

Gelişmiş kusurlu ürün tespit yeteneklerinin yanı sıra Nimbus BSI+, plastik ve iyi ürün içinde istenmeyen organik maddeler de dahil olmak üzere yabancı maddeleri tespit ederek ayıklamada üstün bir yeteneğe sahip.

İngiltere merkezli Zeina Foods Genel Müdürü Safaa Ali; “Antep fıstığı gibi doğal bir ürünü işlediğimiz için kusurlardan hiçbiri birbirine benzemiyor. Nihai üründe olmaması gereken çok sayıda yabancı maddeyle, taşlarla, kabuklarla karşılaşabiliyorsunuz. TOMRA ayıklama makinesi olmadan, ürünün kalitesi ve aynı zaman diliminde ayıklayabileceğimiz ürün hacmi konusunda çok kısıtlı kalacağımızı düşünüyoruz” diye belirtiyor.

Kullanımı kolay, son derece gelişmiş antepfıstığı ayıklama teknolojisi

Nimbus BSI+, kullanıcı dostu bir ara yüze sahip. Sistem, programların kolay kurulmasına, mevsimsel değişikliklere göre optimizasyonuna ve adaptasyonuna olanak sağlarken, zaman içinde iyileştirilmiş genel bir ayıklama verimliliği sağlıyor.

Ayıklama programının kullanımı, kısa sürede gerçekleştirilen kurulum, ayarlamalar ve operasyon ile son derece etkili oluyor. Bu işlevsellik, zaman ve makine performansının yüksek seviyede dengelenmesini sağlıyor.

Nimbus BSI+, antepfıstığı işlemcilerine yeni bir rekabet üstünlüğü kazandırıyor

Nimbus BSI+, rakamlarla da verimliliğini kanıtlıyor. Yakın zamanda yapılan karşılaştırmalı bir analizde Nimbus BSI+, atık içerisine kaçan iyi ürün miktarında yüzde 2,7, piyasa ortalamasına kıyasla yüzde 3 iyileştirilmiş bir verim sunduğunu gösterdi.

TOMRA Food’un Global Segment Direktörü Brendan O'Donnell, konu ile ilgili olarak; “Nimbus BSI+, antepfıstığı işlemcilerinin daha verimli çalışmasına, daha kaliteli ürün üretmesine, ürün israfını en aza indirmesine ve karı en üst düzeye çıkarmasına yardımcı oluyor. Nimbus BSI+, zorlu kusurları tespit edilebildiği ve iyi ürünlerden daha verimli bir şekilde ayrılabildiği için performansı daha yüksek seviyelere çıkarıyor” diyerek; “İşleme süreçlerinin gereksinimlerini anlamak ve ayıklama işlemlerini en ideal noktada karşılayan çözümler üretmek için her zaman müşterilerimizle birlikte çalışıyoruz. Bu yakın iş birliği ve müşterilerin ihtiyaçlarını dinlememiz, Nimbus BSI+'ı geliştirmemize neden oldu” şeklinde açıkladı.

Antep fıstığı işlemeciliğini bir adım daha ileri taşıyın

Nimbus BSI+’ın antepfıstığı işlenmesinde kullanmanın genel olarak birçok faydası bulunuyor. Antep fıstığı üretiminizin verimini arttırmakla kalmıyor, aynı zamanda üretim sürecinin bir parçası olmaması gereken her şeyin nihai üründen ayrılmasını sağlıyorsunuz.